Замовити дзвінок Адреси салонів
Адреси салонів

Шпон. Коротко про головне

Красивими та якісними меблі можуть бути не тільки з цінних порід дерева, але й також з такого матеріалу, як шпон. Чи згодні Ви з цим? Ми – так, і свої переконання в цьому питанні будуємо виходячи з тих характеристик, які він має. Придивіться, наприклад, до кухні, фасади якої виконані з цього матеріалу, або до спальні, у якій шпоном облицьовані всі її складові. Відрізните від дерева? На перший погляд, навряд чи. Ось за те, що шпон максимально імітує його фактуру, він і цінується серед виробників меблів. Однак це не єдина перевага даного облицювального матеріалу. Бажаєте знати інші? Тоді читайте далі.

Трохи теорії

Як уже було відзначено вище, шпон – чудова альтернатива дереву. Але, чим він є насправді?

Якщо коротко, то шпоном називають тонкі листи деревини, які утворюються в процесі лущення, пиляння або стругання деревини. Залежно від способу обробки він так і називається «лущений», «пилений» і «струганий». Відзначимо, що найціннішим вважається пилений шпон, він виробляється з хвойних порід і найчастіше застосовується для виробництва меблів. Потім йде струганий, а за ним – лущений. Останній відрізняється не дуже високою якістю і в основному застосовується у фанеруванні. Тому, вибираючи меблі зі шпону, свою перевагу віддавайте тим, де використовується перший, пилений вид.

Сировиною для шпону є бук, вільха, дуб, горіх, в'яз, клен, ясен, тис, груша, вишня, карельська береза, кедр та інші види дерева. У кожного з них свій, особливий, малюнок, текстура та колірна гамма.

Шпон можна сміливо назвати улюбленців дизайнерів. І справа не тільки в його природній красі. Фахівці відзначають, що працювати з ним набагато легше, ніж з масивом дерева, що у свою чергу дає можливість втілювати в життя безліч різних ідей, експериментуючи з формою та розмірами. До того ж шпон менш схильний до розсихання і деформації, а при належному догляді надовго зберігає свій колір. Також важливим є те, що шпоновані меблі піддаються реставрації, тобто подряпану поверхню можна легко відшліфувати і, таким чином, повернути виробу його первісний вигляд.

Однак це не всі переваги шпону. Ще один плюс такого матеріалу – його ціна: віддавши перевагу меблям зі шпону, Ви заплатите значно меншу суму, ніж за такий самий гарнітур, але повністю виконаний з дерева.

І наостанок можна сказати одне: меблям з якого би матеріалу Ви не віддавали би перевагу – з масиву дерева або шпону – завжди вибирайте виробника з ім'ям. Так Ви гарантовано придбаєте якісний товар, який чудово покаже себе під час експлуатації та прослужить не один рік.

Вдалих покупок!

 

Розміщено Merx